Tokio 2020: Polska sztafeta mężczyzn 4x400 m na piątym miejscu

Polscy biegacze zajęli piąte miejsce w sztafecie 4x400 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale uzyskali czas 2.58,46. Zwyciężyli Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński. Ich czas jest drugim wynikiem w historii polskiej lekkiej atletyki.

Od pierwszej zmiany biało-czerwoni plasowali się w okolicach 5-6 miejsca. Po drugiej zmianie Zalewski przekazał pałeczkę Rzeźniczakowi na trzeciej pozycji, ale po zejściu do wewnątrz nie udało mu się obronić tego miejsca. W końcówce wyraźnie osłabł i Duszyński wyruszył na ostatnie 400 m z wyraźną stratą do pierwszej trójki. Walczył dzielnie, ale nie dał rady przesunąć się na pozycje medalowe.

Zwyciężyli Amerykanie wynikiem 2.55,70. Drugie miejsce zajęła sztafeta Holandii - 2.57,18, a brąz zdobyli reprezentanci Botswany - 2.57,27.

Wcześniej srebrny medal dla Polski wywalczyła sztafeta pań 4x400 m, który jest dziewiątym krążkiem zdobytym przez polskich lekkoatletów w Japonii i czternastym przez całą reprezentację olimpijską.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.