Tokio 2020: Wiktor Głazunow wystąpi w finale B

Kanadyjkarz Wiktor Głazunow zajął siódme miejsce w swoim półfinale C1 1000 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio i wystąpi w finale B, czyli powalczy o miejsca 9-16. Zwyciężył Francuz Adrien Bart, przed Chińczykiem Hao Liu i Czechem Martinem Fuksą.

Do finału A awansowało czterech najlepszych zawodników z każdego półfinału. Ostatnim, które zajął premiowane miejsce, był Kubańczyk Fernando Dayan Jorge Enriquez.

Debiutujący na igrzyskach Głazunow (AZS AWF Gorzów), tylko w pierwszej części dystansu płynął w czołówce, ale nie wytrzymał tempa i finiszował na przedostatniej pozycji. Do zwycięzcy stracił 5,85 sekundy i w sobotę o godz. 4.45 wystąpi w finale "pocieszenia".

W tej konkurencji startował również Mateusz Kamiński, który odpadł w ćwierćfinale.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.