Tokio 2020: Złoty medal Duńczyków w madisonie, Polacy na ósmym miejscu

asse Norman Hansen i Michael Morkov zdobyli na torze kolarskim złoty medal

Duńczycy Lasse Norman Hansen i Michael Morkov zdobyli na torze kolarskim złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w wyścigu madison Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski nie wywalczyli punktów, ale nie zostali też zdublowani, co dało im ósme miejsce.

Duńczykom do zwycięstwa wystarczyły 43 punkty. Wygrali tylko trzy z 20 premiowanych okrążeń, ale kontrolowali sytuację. Srebrny medal zdobyli Brytyjczycy, a brązowy Francuzi - po 40 pkt.

Hansen i Morkov to mistrzowie świata z Berlina w 2020 roku. Piewszy z nich po raz drugi stanął na podium igrzysk w Tokio. Wcześniej wywalczył srebro w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie.

Madison, czyli wyścig punktowy dwójkami, był rozgrywany na dystansie 50 km (200 okrążeń toru, co dziesiąte premiowane punktami). Rywalizację ukończyło tylko 11 z 16 drużyn.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio