Czesław Lang: Tour de Pologne to wyścig, który odkrywa gwiazdy

Inne
Czesław Lang: Tour de Pologne to wyścig, który odkrywa gwiazdy
Fot. PAP
Lang: Tour de Pologne to wyścig, który odkrywa gwiazdy

- Będzie to bardzo ciekawy wyścig. Patrząc na obsadę, na trasę, na etapy emocji nie zabraknie - powiedział przed startem Tour de Pologne dyrektor wyścigu Czesław Lang.

Marta Ćwiertniewicz: Trasa jest dłuższa niż rok temu. Cieszy się pan, że wracamy do tego dłuższego wydania Tour de Pologne?

 

Tak, mamy siedem dni ścigania. Myślę, że to podniesie atrakcyjność wyścigu. Trasa jest inna. Zmieniliśmy trasę. Startujemy na Lubelszczyźnie, na wschodzie Polski. Jedziemy przez piękne roztocze, z Lublina do Chełma 220 kilometrów. Drugi etap też piękny, z Zamościa, perły renesansu, do drugiego pięknego miasta Przemyśla. Początek będzie bardzo ciekawy. Potem jedziemy na południe do znanych nam miejsc jak Bukowina, Kraków, Katowice czy Bielsko-Biała. Będzie to bardzo ciekawy wyścig. Patrząc na obsadę, na trasę, na etapy emocji nie zabraknie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lista startowa Tour de Pologne 2021

 

Czy trasa będzie sprzyjająca dla sprinterów czy dla górali?

 

Ta trasa jest bardzo dobra dla kolarzy klasycznych, ale też trzeba dobrze jeździć na czas. Trzeba być we wszystkim dobrym.

 

Kto pana zdaniem może okazać się w tym wyścigu najlepszy?

 

Przede wszystkim mamy byłego mistrza świata Michała Kwiatkowskiego, który pięknie walczył na igrzyskach olimpijskich. Wiadomo, że w tej końcówce nie miał szczęścia. Myślę, że przyjedzie tu w świetnej formie. Michał przed swoją publicznością będzie chciał pokazać się ze świetnej strony. Mamy też Michała Gołasia, Macieja Bodnara, Tomka Marczyńskiego. Do tego Tour de Pologne to jest wyścig, który odkrywa gwiazdy. Odkrył już Sagana, Ackermanna, Gavirię, Kittela. Również w tym roku będzie to wyścig pełen emocji. Jest gdzie się ścigać.

 

Marta Ćwiertniewicz, mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie