Czy Tadeusz Michalik przeniesie się do MMA?

Inne
Czy Tadeusz Michalik przeniesie się do MMA?
fot. PAP
Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich

W programie Studio Tokio o osiągnięciach naszych sportowców na igrzyskach olimpijskich mówił Łukasz Jurkowski. "Juras" nie wyklucza możliwości przejścia brązowego medalisty w zapasach - Tadeusza Michalika do MMA.

Marcin Lepa: Czy nasze sukcesy w lekkiej atletyce są do powtórzenia, jeżeli chodzi o sztuki walki?

 

Łukasz Jurkowski: Bardzo się cieszę, że nasi sportowcy tak dobrze punktują na tych igrzyskach. Na początku rywalizacji martwiliśmy się, czy cokolwiek zdobędziemy, ale potem worek z medalami się rozwiązał. Jeżeli chodzi o sztuki walki to tylko Tadeusz Michalik z brązem. Ja wychowałem się w czasie wielkich nazwisk, jeżeli chodzi o zapaśników czy judoków: Paweł Nastula, Józef Tracz, Waldemar Legień czy Andrzej Wroński. To zawsze byli pewniacy medalowi. Teraz jedziemy i mamy tylko jeden krążek. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy, ale potrzebujemy więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tadeusz Michalik wzruszony po przylocie do Polski! "Teraz wszystko puściło"

 

Czy po igrzyskach olimpijskich w Paryżu Michalik przeniesie się do MMA?

 

Taka droga jest możliwa. Nie jest tajemnicą, że zapaśnicy przechodzą do MMA, najlepszym przykładem jest Damian Janikowski. Zapasy to chyba najlepsza podstawa do walki w oktagonie. Dzięki temu zawodnicy mogą jeszcze trochę zarobić. Mając medal igrzysk olimpijskich pewnie wiele federacji się po niego zgłosi.

 

Najpierw złoto w sztafecie mieszanej, a teraz same panie zdobyły medal. One mają niesamowitą energię.

 

To prawda, bardzo dobrze się je ogląda. Wszyscy wiedzieliśmy, że zdobędziemy w tej dyscyplinie krążek, tylko nie byliśmy pewni jakiego koloru. Pewnie większość osób typowało brąz, a udało się wywalczyć srebro. Powiedzmy szczerze, że Amerykanki były poza naszym zasięgiem. Widać było ile jest w nich sportowej złości - to typowe dla mistrzów.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Marcin Lepa ,AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie