Mariusz Pudzianowski gotowy na walkę z Hafthorem Bjornssonem. "Idę się lać"

Sporty walki
Mariusz Pudzianowski gotowy na walkę z Hafthorem Bjornssonem. "Idę się lać"
fot. Polsat Sport
Mariusz Pudzianowski blisko debiutu w boksie.

Mariusz Pudzianowski poinformował za pośrednictwem Instagrama, że zaczyna przygotowania do historycznej walki. Coraz bardziej prawdopodobny jest zatem bokserski pojedynek "Pudziana" z Hafthorem Bjornssonem, islandzkim strongmanem. Czekamy jednak na oficjalne potwierdzenie.

Już pod koniec lipca Pudzianowski potwierdził, że trwają negocjacje w kwestii walki z Hafthorem Bjornssonem. Pierwotnie Islandczyk miał stoczyć batalię, reklamowaną jako "najcięższa walka bokserska w historii" z Eddie'em Hallem 18 września w Jacksonville. Brytyjczykowi plany pokrzyżowała kontuzja, a chęć zastępstwa zgłosił pięciokrotny mistrza świata strongman z Polski.

 

Zobacz także: Porażka Karoliny Kowalkiewicz. Pierwsza runda i koniec...

 

"Pudzian" poinformował w mediach społecznościowych, że coraz bliżej jest dopięcie walki. Dodał również, że bez względu na to czy będzie walka, zaczyna przygotowania, choć zdaje sobie sprawę jak duże wyzwanie go czeka.

 

"Już coraz bliżej finalizacji kontraktu! Jednak Polska i KSW są mniej skomplikowane niż zachód. Pomału zasuwam nie ważne czy będzie ta walka czy nie, ale musze być gotowy bo wszystko zdarzyć się może. Ja nigdy "TANIO SKÓRY NIE SPRZEDAJE $$$!!!" - napisał na Instagramie Pudzianowski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mariusz Pudzianowski (@pudzianofficial)

 

Hafthor Bjornsson stoczył już dwie pokazowe walki bokserskie i obie zakończyły się remisem. W 2018 roku sięgnął po tytuł mistrza świata strongman. Zawodnik z Rejkiawiku dużą popularność zyskał jednak rolą w "Grze o tron". W kultowym serialu wcielił się w postać Gregora "Góry" Clegane'a.

 

Pudzianowski od 2009 roku rywalizuje w MMA. W mieszanych sztukach walki stoczył ponad 20 walk. Jeśli dojdzie do walki z Bjornssonem będzie to jego bokserski debiut.

 

Ostatni pojedynek "Pudzian" stoczył 5 czerwca w Gdańsku. W walce wieczoru gali KSW 61 pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego.

TG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie