MŚ piłkarek ręcznych: Polska otrzymała tzw. dziką kartę

Inne
MŚ piłkarek ręcznych: Polska otrzymała tzw. dziką kartę
fot. Cyfrasport
Polska otrzymała tzw. dziką kartę i wystąpi na MŚ w Hiszpanii.

Polsce i Słowacji zostały przyznane dzikie karty na 25. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej kobiet w Hiszpanii przez Radę Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Drużyny z dziką kartą zostaną wylosowane z czwartego koszyka. 12 sierpnia 2021 podane zostaną szczegóły dotyczące daty losowania.

Polska dostała od międzynarodowej federacji (IHF) tzw. dziką kartę na występ w tegorocznych mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet w Hiszpanii - poinformował w niedzielę krajowy związek.

 

Szansę występu na mundialu otrzymała również Słowacja. 

 

Zobacz także: Spiridonow tym razem przesadził. Porównał Polskę do...

 

Podczas 25. MŚ w Piłce Ręcznej kobiet w Hiszpanii zaprezentują się 32 drużyny. Rywalizacja odbędzie się w dniach 2-19 grudnia 2021 w Castellón, Granollers, Llíria oraz Torrevieja.

 

W poprzednich mistrzostwach świata, w 2019 roku w Japonii, uczestniczyły 24 drużyny. Tytuł wywalczyła Holandia, po zwycięstwie w finale nad Hiszpanią 30:29. Polki nie startowały.

 

Biało-czerwone w kwietniowym dwumeczu barażowym okazały się słabsze od Austrii. Na wyjeździe Polki zremisowały 29:29, a u siebie - w podwarszawskich Markach - przegrały 26:29.

 

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie