PreZero Grand Prix siatkarzy 2021: Wyniki - 8.08

PreZero Grand Prix siatkarzy 2021: Wyniki  - 8.08
Ostatni dzień turnieju PreZero Grand Prix

Niedziela to ostatni dzień rywalizacji siatkarzy w turnieju PreZero Grand Prix. W rozgrywkach wzięło udział w sumie 16 drużyn. Wśród nich znalazły się zespoły zarówno z PlusLigi, jak i z TAURON 1. Ligi. W turnieju zwyciężył Indykpol AZS Olsztyn. Sprawdźcie wyniki PreZero Grand Prix siatkarzy 2021.

Na ostatni dzień turnieju zaplanowano sześć spotkań. Rywalizacja odbyła się w kompleksie sportowym Wanda Kraków.

Pierwszy mecz ostatniego dnia turnieju PreZero Grand Prix był bardzo wyrównany. Po grze punkt za punkt na początku pierwszego seta, ekipa Projektu Warszawa zdołała wyjść na prowadzenie pod koniec partii. Jastrzębski Węgiel nie dał rady odrobić strat, przez co set zakończył się wynikiem 21:25. Przebieg spotkania wyglądał podobnie w dalszej części rywalizacji. Zespół z Warszawy potrafił wykorzystać swoje najlepsze stron i wyjść z tego starcia zwycięsko, wygrywając drugiego seta 21:25.

Początek drugiego ćwierćfinału był bardziej jednostronny. Indykpol AZS Olsztyn w połowie pierwszego seta odskoczył przeciwnikom na osiem punktów. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów nie potrafili znaleźć odpowiedzi na bardzo dobrą i ofensywną grę rywali. Ekipa z Rzeszowa została rozbita w pierwszej partii 14:25. Drugi set wyglądał dla zawodników Resovii o wiele lepiej. Potrafili wykorzystywać błędy przeciwników i sprawnie konstruować własne ataki. Jednak zespół z Olsztyna okazał się za mocny. Druga partia skończyła się wynikiem 23:25.

LUK Lublin dobrze wszedł w półfinał tegorocznego turnieju PreZero Grand Prix. Projekt Warszawa zaciekle walczył, ale to siatkarze z Lublina okazali się lepsi w pierwszym secie, wygrywając go 25:21. Warszawiacy nie mieli zamiaru odpuszczać i w następnej partii od początku rzucili się do ataku. Ich agresja opłaciła się, ponieważ zwyciężyli w drugim secie 26:24. Mecz musiał rozstrzygnąć tie-break. Do końca nie można było być pewnym, który zespół zwycięży. Lepszy okazał się Projekt wygrywając ostatnią partię 15:11, tym samym awansując do finału.

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła Staropolanka Cuprum Lubin. Siatkarze z Dolnego Śląska pewnie pokonali LUK Lublin 2:0. Pierwszy set zakończył się wynikiem do 13, zaś drugi do 19.

Po starciu o trzecią lokatę rozegrany został finał. W nim zmierzyły się drużyny Projektu Warszawa i Indykpolu AZS-u Olsztyn. Górą była ekipa ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. W pierwszym secie olsztynianie wygrali 25:21, zaś w drugiej partii przypieczętowali zwycięstwo w turnieju wygrywając 25:19.

Wyniki niedzielnych meczów PreZero Grand Prix siatkarzy 2021:

2021-08-08: [25] ćwierćfinał: Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:2 (21:25, 21:25)
2021-08-08: [26] ćwierćfinał: Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (14:25, 23:25)
2021-08-08: [27] półfinał: LUK Lublin – Projekt Warszawa 1:2 (25:21, 24:26, 11:15)
2021-08-08: [28] półfinał: Staropolanka Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (20:25, 21:25)
2021-08-08: [29] mecz o 3. miejsce: LUK Lublin  – Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (13:25, 19:25)
2021-08-08: [30] FINAŁ: Projekt Warszawa– Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (21:25, 19:25)