Tokio 2020: Amerykanka Jennifer Valente zwyciężyła w omnium

Inne
Tokio 2020: Amerykanka Jennifer Valente zwyciężyła w omnium
Fot. PAP
Jennifer Valente

Amerykanka Jennifer Valente zdobyła złoty medal olimpijski w omnium, czyli wieloboju w kolarstwie torowym. Srebro wywalczyła Japonka Yumi Kajihara, a trzecia była Holenderka Kirsten Wild.

Valente, czterokrotna mistrzyni świata w drużynie, która w Tokio prowadziła od pierwszej konkurencji, zgromadziła 124 pkt. Japonka, aktualna mistrzyni świata rywalizację zakończyła z dorobkiem 110 pkt. Trzecia Holenderka zgromadziła na swoim koncie 108 pkt.

 

Broniąca tytułu mistrzyni olimpijska Brytyjka Laura Kenny, która miała w pierwszej konkurencji upadek uplasowała się na szóstej pozycji gromadząc 96 pkt.

 

W omnium kobiet wystartowała Daria Pikulik, brązowa medalistka mistrzostw świata, które odbyły się w Berlinie w 2020 roku. Polka nie z własnej winy miała upadek w pierwszej konkurencji scratch i po drugiej się wycofała.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie