Tokio 2020: Finał turnieju siatkarek Brazylia – USA. Relacja na żywo

Inne

W meczu o złoty medal turnieju siatkarek reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmierzy się z Brazylią. Będzie to rywalizacja dwóch utytułowanych ekip, kto wygra decydujące starcie? Relacja na żywo z meczu Brazylia – USA na Polsatsport.pl.

Siatkarki Stanów Zjednoczonych w pierwszej fazie turnieju rywalizowały w grupie B, którą wygrały z bilansem meczów 4–1 i 11 punktami na koncie. Amerykanki pokonały kolejno: 3:0 Argentynę, 3:0 Chiny, 3:2 Turcję i 3:2 Włochy; jedyną porażkę poniosły w czwartej kolejce w meczu z Rosjankami (2:3). W ćwierćfinale ograły 3:0 Dominikanę, a w półfinale 3:0 Serbię. Drużyna od kilku spotkań musi sobie radzić bez Jordan Thompson, która odniosła kontuzję.

 

Zobacz także: Końcowa klasyfikacja turnieju siatkarzy igrzysk Tokio 2020

 

Reprezentacja Brazylii grała w grupie A, którą wygrała z bilansem meczów 5–0. Podopieczne trenera Ze Roberto ograły 3:0 Koreę Południową, 3:2 Dominikanę, 3:0 Japonię, 3:1 Serbię i 3:0 Kenię. W 1/4 finału wyeliminowały Rosjanki, wygrywając 3:1. Cieniem na tym zwycięstwie kładzie się jednak wpadka dopingowa Tandary Caixety. W półfinale Brazylijki bez kłopotów ograły 3:0 ekipę Korei Południowej.

 

Obie ekipy do tej pory dwukrotnie mierzyły się w olimpijskim finale, w obu przypadkach górą była ekipa z Ameryki Południowej. Zarówno w Pekinie (2008), jak i w Londynie (2012) Brazylijki wygrywały 3:1. Jak będzie w Tokio?

 

Relacja na żywo z meczu Brazylia – USA w niedzielę 8 sierpnia od godziny 6.30 na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie