Tokio 2020: Karolina Naja chorążą reprezentacji Polski podczas ceremonii zamknięcia

Inne
Tokio 2020: Karolina Naja chorążą reprezentacji Polski podczas ceremonii zamknięcia
fot. Instagram
Karolina Naja zdobyła dwa medale w Tokio.

Karolina Naja, która podczas igrzysk w Tokio wywalczyła dwa medale, będzie chorążą reprezentacji Polski podczas niedzielnej ceremonii zamknięcia - potwierdzili przedstawiciele misji olimpijskiej. Utytułowana kajakarka łącznie ma w dorobku cztery krążki zmagań tej rangi.

Naja występ w Tokio zaczęła od srebrnego medalu wywalczonego razem z Anną Puławską w konkurencji K2 500 m. Potem zaś razem z nią oraz Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską zdobyły brąz na tym samym dystansie. W 2012 roku w Londynie i w 2016 w Rio de Janero z kolei sięgnęła po brąz w dwójce z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską). Żadna inna polska kajakarka nie może pochwalić się takim dorobkiem.

 

Zobacz także: Polskie kajakarki będą świetnie wspominały igrzyska olimpijskie.

 

W Tokio biało-czerwoni łącznie 14 razy stanęli na olimpijskim podium.

 

Chorążymi podczas ceremonii otwarcia 23 lipca byli rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska oraz pływak Paweł Korzeniowski.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

TG, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie