Ukraińska lekkoatletka może mieć kłopoty! Zdjęcie z Tokio wywołało burzę

Inne
Ukraińska lekkoatletka może mieć kłopoty! Zdjęcie z Tokio wywołało burzę
fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
Jarosława Mahuczich wywalczyła brązowy medal w skoku wzwyż.

19-letniej Ukraince Jarosławie Mahuczich radość z brązowego medalu igrzysk w skoku wzwyż popsuły negatywne komentarze dotyczące jej zdjęcia z triumfatorką Marią Lasickiene z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Ministerstwo Obrony Ukrainy zapowiedziało, że poprosi lekkoatletkę o wyjaśnienia.

Fotografia Ukrainki z mistrzynią olimpijską zamieszczona na portalach społecznościowych wywołała społeczne oburzenie ze względu na agresję Rosji na Ukrainę, aneksję Krymu i trwający od 2014 r. konflikt zbrojny w Donbasie.

 

 

"Jak tylko wróci z Tokio spotkam się z nią. Sportowcy reprezentujący Ukrainę w zawodach międzynarodowych muszą rozumieć, że przedłużająca się wojna rosyjsko-ukraińska niesie ze sobą pewne ograniczenia i odpowiedzialność" – napisała na Facebooku wiceminister obrony Anna Maliar.

 

 

Lasickiene, mistrzyni globu z 2017 i 2019 r., od lat mówi głośno o potrzebie walki z dopingiem w swoim kraju i otwarcie krytykuje władze, nie tylko federacji lekkoatletycznej, które jej zdaniem robią zbyt mało, by uporać się z tym problemem.

 

W Tokio 28-latka urodzona w Prochładnym, w autonomicznej republice Kabardo Bałkarii w zachodniej części Kaukazu Północnego, jako jedyna pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,04 m. Ukraińska nastolatka, wicemistrzyni świata z 2019 r., skoczyła 2 m, a srebro wywalczyła 24-letnia Australijka Nicola McDermott (2,02). 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie