Liga Mistrzów: Legia Warszawa odpadła z rozgrywek. Dinamo Zagrzeb gra dalej

Legia odpadła z walki o Ligę Mistrzów.

Legia Warszawa przegrała u siebie 0:1 z Dinamem Zagrzeb w spotkaniu rewanżowym trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Ten wynik oznacza, że mistrz Polski odpadł z walki o Champions League i zagra o Ligę Europy. O awans do tych rozgrywek "Wojskowi" powalczą ze Slavią Praga.

Dinamo wyszło na prowadzenie w 20. minucie meczu. Mistrzowie Chorwacji przechwycili piłkę po nieudanym podaniu Andre Martinsa i ruszyli z kontratakiem. Luka Ivanusec znalazł lukę między obrońcami Legii. Tam zagrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Bartola Franjicia. Lewy obrońca ekipy z Zagrzebia oddał mocny strzał w okienko bramki Artura Boruca.

Gospodarze mogli wyrównać w 27. minucie. Po centrze z rzutu rożnego strzelał Luquinhas, ale futbolówka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę. Kolejną szansę Brazylijczyk miał osiem minut później. Piłka po jego uderzeniu zza linii pola karnego przeleciała nieznacznie nad bramką.

Tuż przed przerwą legioniści wymienili kilkanaście podań na połowie rywala. W końcówce akcji przyspieszyli i cały atak strzałem zakończył Mahir Emreli. Piłka odbiła się od obrońcy Dinama i wyszła na rzut rożny. Ostatnim akordem pierwszej połowy był rzut wolny dla Legii z bocznej strefy boiska, po którym Mateusz Wieteska nieczysto trafił w piłkę.

Po zmianie stron Legia przesunęła się na połowę Dinama. Gracze trenera Michniewicza rozgrywali piłkę na połowie przeciwników i kilkoma akcjami zagrozili bramce Dominika Livakovicia. Strzelali Luquinhas i wprowadzony w przerwie z ławki Josue Perreira. W 67. minucie gry świetnie z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Josip Juranović. Centrę zamykał Wieteska, lecz uderzył obok bramki.

W kolejnej fazie meczu Legia próbowała atakować, ale wiele z prób było nieprzygotowanych. Dinamo również próbowało podwyższyć prowadzenie, ale bezskutecznie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną i awansem ekipy Chorwacji do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W niej drużyna z Zagrzebia zmierzy się z Sheriffem Tyraspol. Natomiast Legia zagra o Ligę Europy ze Slavią Praga.

Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:1)

Bramka: Franjić 20

Wynik pierwszego meczu: 1:1

Awans: Dinamo Zagrzeb

Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranović, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki, Filip Mladenović - Bartosz Slisz, André Martins (46, Josué), Luquinhas - Mahir Emreli (56, Tomáš Pekhart), Rafael Lopes (71, Ernest Muçi).

Dinamo Zagrzeb: Dominik Livaković - Stefan Ristovski, Rasmus Lauritsen (25, Dino Perić), Kévin Théophile-Catherine, Bartol Franjić - Luka Ivanušec (64, Luka Menalo), Kristijan Jakić (46, François Moubandje), Josip Mišić, Lovro Majer (77, Amer Gojak), Mislav Oršić - Bruno Petković.