Plusliga: PGE Skra Bełchatów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

Siatkówka
Plusliga: PGE Skra Bełchatów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu
fot. Cyfrasport
Karol Kłos

Siatkarze PGE Skry Bełchatów we wtorek wznowili wspólne treningi przed nowymi rozgrywkami. Z uwagi na trwający sezon reprezentacyjny w pierwszych zajęciach wzięło udział ośmiu zawodników.

- Minęło 111 dni od zakończenia rozgrywek PlusLigi. Dziś spotykamy się na rozpoczęciu przygotowań, w okrojonym ze względu na zgrupowania reprezentacji składzie. Jest z nami kilka nowych twarzy, które serdecznie witam w zespole. Życzę przede wszystkim zdrowia i mam nadzieję, że razem osiągniemy sukcesy w przyszłym sezonie – przywitał drużynę po urlopach prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

 

Zobacz także: Kapitan legendarnej polskiej drużyny wylicza wszystkie grzechy Heynena

 

Na pierwszych zajęciach czwartej ekipy poprzednich rozgrywek stawiło się ośmiu siatkarzy. Nową twarzą był m.in. Damian Schulz, który latem został atakującym bełchatowskiego zespołu. Pojawił się też reprezentant Holandii Dick Kooy, który ma jednak jedynie trenować z PGE Skrą.

 

 

Oprócz nich, byli też: Sebastian Adamczyk, Przemysław Kupka, Karol Kłos, Robert Milczarek, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki.

 

Pozostali zawodnicy do zespołu dołączą po mistrzostwach Europy (1-19 września). Podobnie będzie w przypadku nowego trenera Serba Slobodana Kovaca, który jest selekcjonerem reprezentacji swojego kraju.

 

Przez cały sierpień bełchatowianie będą trenować na własnych obiektach. We wrześniu rozpoczną serię meczów i turniejów sparingowych. PGE Skra m.in. weźmie udział w turnieju Giganci Siatkówki, który odbędzie się w dniach 26-27 września w Jelczu-Laskowicach. Nowy sezon ekstraklasy rozpocznie się 2 października. Na ligową inaugurację PGE Skra zagra na wyjeździe z Cuprum Lubin.

 

W przerwie między rozgrywkami klub z Bełchatowa pozyskał uznawanego za jednego z najlepszych atakujących na świecie Aleksandara Atanasijevica. Serb zastąpi swojego rodaka Dusana Petkovica, który trafił do Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Z PGE Skrą pożegnali się też Bartosz Filipiak i reprezentant Serbii, przyjmujący Milan Katic (obaj przeszli do LUK Politechniki Lublin). W jego miejsce z Asseco Resovii Rzeszów przyszedł Estończyk Robert Taht. W PGE Skrze na kolejny sezon zostaną też m.in. kapitan Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, reprezentant USA Taylor Sander, serbski rozgrywający Mihajlo Mitic oraz obaj libero – Piechocki i Milczarek.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie