Policja zatrzymała trzy autokary z kibicami z Zagrzebia

Piłka nożna
Policja zatrzymała trzy autokary z kibicami z Zagrzebia
fot. PAP
Policjanci zatrzymali trzy autokary na trasie S8

Policjanci zatrzymali do kontroli trzy autokary na trasie S8 w okolicy Pruszkowa. Sprawdzają czy nie są w nich przewożone niebezpieczne przedmioty albo niedozwolone substancje.

- Mieliśmy informację, że w tych autokarach mogą być kibice z Zagrzebia, jadący na mecz Dinama Zagrzeb z Legią Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów - powiedział podkom. Rafał Retmaniak z zespołu prasowego stołecznej policji. Funkcjonariusze sprawdzali czy w autokarach podróżują kibice czy turyści, sprawdzali też czy nie przewożone są niebezpieczne przedmioty i substancje.

 

ZOBACZ TAKŻE: Musimy atakować i grać o zwycięstwo - Michniewicz przed meczem z Dinamem

 

Autobusy zostały zatrzymane na jezdni, a żeby nie blokować ruchu zostały skierowane w inne miejsce. "Jeden autokar został już sprawdzony, nic w nim nie znaleziono. Trwa kontrola pozostałych" - przekazał Retmaniak.

 

Dzisiaj o godz. 21 na stadionie Legii stołeczni piłkarze zmierzą się w meczu rewanżowym z piłkarzami mistrza Chorwacji.

 

- To mecz podwyższonego ryzyka - zaznaczył policjant.

 

Pierwszy mecz rozgrywany był tydzień temu w Zagrzebiu i zakończył się remisem 1:1. Dzień przed spotkaniem doszło do bijatyki, podczas której pobili się fani obu klubów. Chorwaccy dziennikarze pisali, że kibice polskiego zespołu celowo wybrali dzielnicę Dubrava we wschodniej części miasta, bowiem tam jest największe skupisko najzagorzalszych kibiców Dinama.

 

W niektórych portalach podawane były informacje, że zamieszki to pokłosie planowanej prowokacji Polaków, którzy ok. 50 autobusami przyjechali do stolicy Chorwacji. Niektórzy pisali zaś o "ustawce" pseudokibiców.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie