Superpuchar Europy: Chelsea - Villarreal. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Chelsea FC - Villarreal CF o Superpuchar Europy.

Piłkarze Chelsea wywalczyli Superpuchar Europy, wygrywając z Villarreal w rzutach karnych. Po 120 minutach gry było 1:1. Zobaczcie skrót meczu o Superpuchar Europy Chelsea - Villarreal.

Spotkanie lepiej zaczęła Chelsea. Efektem jej przewagi był gol Hakima Ziyecha w 27. minucie. Marokański skrzydłowy z powodu kontuzji musiał jednak opuścić boisko już kwadrans później. Po stracie gola Villarreal śmielej zaatakował. Tuż przed przerwą blisko wyrównania był Gerard Moreno, ale z ośmiu metrów trafił w poprzeczkę. W 52. minucie Moreno ponownie niewiele się pomylił, tym razem trafił w słupek.

Chelsea skupiała się na kontratakach, ale nie przynosiły one efektu. Rywalom natomiast w końcu udało się wyrównać. W 73. minucie Moreno był już bezbłędny i skutecznie wykończył składną akcję. Później tempo meczu spadło. W dogrywce również nie działo się wiele ciekawego, ale warta odnotowania jest zmiana, jaką tuż przed jej zakończeniem dokonał trener Chelsea Thomas Tuchel. Zdecydował się bowiem na roszadę w bramce - na rzuty karne desygnował Kepę Arrizabalagę, który wszedł za Edouarda Mendy'ego.

Serię "jedenastek" zaczynali piłkarze angielskiej ekipy. Pierwszy do piłki podszedł Niemiec Kai Havertz, ale jego strzał obronił Sergio Asenjo. We wszystkich kolejnych próbach "The Blues" trafiali do siatki, podczas gdy Kepa dwukrotnie popisał się skutecznymi interwencjami i dał swojej drużynie zwycięstwo. W drugiej serii zatrzymał uderzenie Aissy Mandiego, natomiast w siódmej kapitana Villarrealu Raula Albiola.

Chelsea - Villarreal 1:1 po dogrywce (1:0, 1:1), 6:5 w rzutach karnych

Bramki: Ziyech 27 - Moreno 73

Chelsea: Edouard Mendy (119. Kepa Arrizabalaga) - Kurt Zouma (66. Andreas Christensen), Trevoh Chalobah, Antonio Ruediger - Callum Hudson-Odoi (82. Cesar Azpilicueta), N'Golo Kante (65. Jorginho), Mateo Kovacić, Marcos Alonso - Hakim Ziyech (43. Christian Pulisić), Kai Havertz - Timo Werner (65. Mason Mount)

Villarreal: Sergio Asenjo - Juan Foyth, Raul Albiol, Pau Torres, Alfonso Pedraza (58. Pervis Estupinan) - Manu Trigueros (70. Moi Gomez), Etienne Capoue (70. Mario Gaspar), Alberto Moreno (85. Manu Morlanes) - Yeremi Pino (91. Aissa Mandi), Gerard Moreno, Boulaye Dia (86. Daniel Raba)