Tauron Liga: Jacek Nawrocki zamieni kadrę Polski na klub z Polic?

Siatkówka
Tauron Liga: Jacek Nawrocki zamieni kadrę Polski na klub z Polic?
fot. Cyfrasport
Jacek Nawrocki

Grupa Azoty Chemik Police przygotowuje się do pierwszego turnieju rozgrywanego na początku września w Goleniowie. Treningi są prowadzone przez Marka Mierzwińskiego, czyli asystenta trenera z poprzedniego sezonu, który chwilowo przejął obowiązki pierwszego szkoleniowca.

Na temat nazwiska nowego szkoleniowca wypowiedział się prezes Chemika Paweł Frankowski dla serwisu 24kurier.pl.

 

Zobacz także: Gyselle Silva siatkarką IŁ Capital Legionovii

 

- Nazwiska nowego trenera na razie nie mogę podać, a oficjalny komunikat wydamy po podpisaniu umowy, co z pewnością nie nastąpi jeszcze w tym tygodniu - powiedział Frankowski.

 


- Kiedy dokładnie to nastąpi jeszcze nie wiadomo, bo wpływ na to ma kilka czynników. Być może dopiero po mistrzostwach Europy, ale może nazwisko nowego szkoleniowca podamy nieco wcześniej - zakończył prezes Chemika.

 

Frankowski trzyma w tajemnicy nazwisko nowego trenera nie bez przyczyny. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że to Jacek Nawrocki ma przejąć klub z Polic. Selekcjoner obecnie jest na zgrupowaniu reprezentacji Polski siatkarek przed mistrzostwami Europy. 

 

Impreza ma być rozegrana od 18 sierpnia do 4 września, czyli rozpocznie się niecałe dwa tygodnie po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Tokio. Mistrzostwa Europy będą zorganizowane przez cztery państwa: Serbię, Bułgarię, Chorwację i Rumunię. Nasze siatkarki zmierzą się w grupie z Bułgarią, Niemcami, Hiszpanią, Czechami oraz Grecją. Do kolejnej fazy awansują cztery najlepsze drużyny, które będą rywalizować w systemie pucharowym. Polskie zawodniczki będą broniły na zbliżającym się turnieju czwartego miejsca, które zajęły dwa lata temu ulegając Włoszkom w meczu o brązowy medal.

 

Nawrocki w przeszłości był szkoleniowcem m.in Skry Bełchatów. Od 2015 roku pełni funkcję pierwszego trenera kobiecej reprezentacji Polski. 

R.S, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie