Tour de Pologne 2021: Gaviria najlepszy na trzecim etapie

Fernando Gaviria wygrał trzeci etap tegorocznego Tour de Pologne.

Fernando Gaviria z UAE Team Emirates wygrał trzeci etap Tour de Pologne. Kolumbijczyk był najszybszy na finiszu w Rzeszowie. Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski zajął dziewiąte miejsce. Liderem wyścigu pozostał Joao Almeida z Deceuninck-Quick Step.

Drugi dojechał Olav Kooij. 19-letni Holender to najmłodszy uczestnik tegorocznego TdP. Gaviria wyprzedził go na mecie o kilka centymetrów. Trzeci był zwycięzca pierwszego etapu Niemiec Phil Bauhaus.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Michał Kwiatkowski. Kolarz grupy Ineos Grenadiers ukończył etap na dziewiątej lokacie. Przez pewien czas w walce o czołowe lokaty był również Stanisław Aniołkowski, który ostatecznie był 20.

Układ sił w czołówce klasyfikacji generalnej nie uległ zmianie. Prowadzi Almeida, który ma cztery sekundy przewagi nad Diego Ulissim i Matejem Mohoriciem. Czwarty jest Kwiatkowski, który traci do lidera 11 sekund.

Skrót 3. etapu Tour de Pologne:

W czwartek 12 sierpnia kolarze będą rywalizowali na trasie z Tarnowa do Bukowiny. Transmisja Tour de Pologne 2021 w Polsacie Sport.

W trakcie 78. edycji Tour de Pologne kolarze będą rywalizować podczas siedmiu etapów, odwiedzając m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zabrze oraz Kraków. Transmisja Tour de Pologne 2021 w Polsacie Sport.

Szeroko o wydarzeniach na trasie Tour de Pologne oraz wokół wyścigu informować będzie portal Polsatsport.pl.