Michał Kwiatkowski: Wierzę, że włączę się do walki o zwycięstwo

Inne
Michał Kwiatkowski: Wierzę, że włączę się do walki o zwycięstwo
Fot. PAP
Michał Kwiatkowski był dziewiąty na trzecim etapie.

- Moja drużyna pomogła mi w finałowej rundzie znaleźć się z przodu na komfortowej pozycji - mówił po trzecim etapie Tour de Pologne Michał Kwiatkowski. Polak zajmuje obecnie czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolarz grupy Ineos Grenadiers opowiedział o okolicznościach finiszu środowego etapu z metą w Rzeszowie. 

 

- Kiedy zobaczyłem, że na kilometr do mety jestem w TOP20, uznałem, że może uda się powalczyć o jakąś bonifikatę. Było jednak trochę za daleko, żeby czegoś próbować. Zresztą finiszować przeciwko Gavirii i innym sprinterom jest piekielnie trudno - tłumaczył 31-latek. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de Pologne: Trasa i mapa 4. etapu 

 

Kwiatkowski podkreślił, że wysoką formę szykuje na czwarty etap. W czwartek kolarze będą rywalizowali na trasie pomiędzy Tarnowem a Bukowiną. 

 

- Liczę na czwartkowy etap. Wierzę, że włączę się do walki zwycięstwo etapowe. To był etap, na którym mogłem teoretycznie wypocząć. Ja moja cała drużyna chcieliśmy jechać "w kołach", żeby zaoszczędzić siły, bo ciężkie etapy przed nami - stwierdził.

Michał Kwiatkowski po 3. etapie Tour de Pologne:

W trakcie 78. edycji Tour de Pologne kolarze będą rywalizować podczas siedmiu etapów, odwiedzając m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zabrze oraz Kraków. Transmisja Tour de Pologne 2021 w Polsacie Sport.

 

Szeroko o wydarzeniach na trasie Tour de Pologne oraz wokół wyścigu informować będzie portal Polsatsport.pl.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie