Ranking FIFA: Polska spadła na 27. miejsce, liderem nadal Belgia

Polacy zanotowali spadek w rankingu FIFA.

Reprezentacja Polski spadła z 21. na 27. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Liderem pozostała Belgia, a z trzeciej na drugą pozycję awansowała Brazylia, wyprzedzając mistrza świata Francję.

To pierwsze notowanie FIFA od końcówki maja. Niedługo potem zaczęły się mistrzostwa Europy, w których Polacy zremisowali z Hiszpanią 1:1 oraz przegrali ze Słowacją 1:2 i Szwecją 2:3. Podopieczni trenera Paulo Sousy odpadli po rundzie grupowej.

Mistrzem kontynentu zostali Włosi, którzy w rankingu przesunęli się z siódmej na piątą pozycję. Czwarta jest Anglia, ich finałowy rywal, a także przeciwnik biało-czerwonych w trwających eliminacjach mistrzostw świata.

Belgia, lider zestawienia światowego, została wyeliminowana w ćwierćfinale przez Italię.

Z kolei Argentyna, triumfator Copa America, awansowała o dwa "oczka", z ósmego na szóste miejsce. W meczu o mistrzostwo Ameryki Południowej pokonała Brazylię.

W eliminacjach do katarskiego turnieju Polacy rywalizują także z Węgrami (37. lokata), Albanią (69.), Andorą (156.) i San Marino (209.).

Czołową dziesiątkę rankingu opuściły reprezentacje Urugwaju i Danii, a ich miejsca zajęły ekipy Meksyku i USA.