Tokio 2020: Miu Goto otrzyma nowy złoty medal

Inne
Tokio 2020: Miu Goto otrzyma nowy złoty medal
fot. PAP
Tokio 2020: Miu Goto otrzyma nowy złoty medal

21-letnia Japonka Miu Goto, mistrzyni olimpijska z Tokio w softballu, otrzyma nowy złoty medal - poinformowały miejscowe media. Poprzedni został... ugryziony przez burmistrza jej rodzinnej Nagoi Takashiego Kawamurę.

Do nietypowego wydarzenia doszło podczas ubiegłotygodniowej uroczystości w Nagoi po zdobyciu przez japońskie zawodniczki tytułu w softballu w igrzyskach. Kawamura dostał do rąk medal Goto, a następnie ugryzł go... Tłumaczył, że nic złego nie chciał zrobić. Takie sytuacje czasem mają miejsce na podiach, kiedy zawodnicy pozują do zdjęć.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Burmistrz ugryzł złoty medal, Ukrainki przedstawione jako Rosjanki

 

Zachowanie polityka wywołało falę krytyki w mediach społecznościowych za m.in. lekceważenie obecnej sytuacji dotyczącej koronawirusa i brak szacunku dla sportowca.

 

Organizatorzy i Międzynarodowy Komitet Olimpijski, w porozumieniu ze złotą medalistką, rozpoczęli procedurę przyznania jej nowego złotego medalu. Koszty wymiany poniesie MKOl.

 

Japonki wygrały ostatni turniej softballu w IO. W finale w Tokio pokonały Amerykanki 2:0. Dyscyplina ta została skreślona z programu olimpijskiego i na pewno nie wróci przynajmniej do 2028 roku. W meczu o brąz Kanada wygrała z Meksykiem 3:2.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie