Andrea Anastasi następcą Vitala Heynena? Włoch zabrał głos

Siatkówka
Andrea Anastasi następcą Vitala Heynena? Włoch zabrał głos
fot. Cyfrasport
Andrea Anastasi jest łączony z reprezentacją Polski.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że Andrea Anastasi może znów zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Gdyby tak się stało, zastąpiłby Vitala Heynana. Jak Włoch skomentował tego typu pogłoski?

Przyszłość Heynena po igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie Biało-Czerwoni odpadli w ćwierćfinale, pozostaje niewiadomą. Jego kontrakt wygasa po zbliżających się mistrzostwach Europy. Jak poinformował włoski dziennikarz Gian Luca Pasini, gdyby umowa nie została przedłużona, posadę miałby objąć Anastasi. Co na to sam zainteresowany?

 

ZOBACZ TAKŻE: Kapitan legendarnej polskiej drużyny wylicza wszystkie grzechy Vitala Heynena

 

- W tym momencie mojej kariery trenerskiej koncentruję się wyłącznie na pracy z drużyną ze stolicy Polski. Czerpię ogromną przyjemność z kontaktu z tymi chłopakami i nie mogę się już doczekać startu sezonu ligowego. (...) Nie wiem, co wydarzy się w kolejnym sezonie, ale jestem skupiony tylko na mojej pracy z drużyną z Warszawy. Obecnie jedynym trenerem reprezentacji Polski jest Vital Heynen, któremu ufam, bo to mój kolega - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Włoch pracuje obecnie w Projekcie Warszawa. W przeszłości prowadził m.in. Trefl Gdańsk czy reprezentacje Włoch, Hiszpanii i Belgii.

 

Anastasi był selekcjonerem reprezentacji Polski w latach 2011-2013. W tym czasie sięgnął z nią po złoto Ligi Światowej, srebro Pucharu Świata i brąz mistrzostw Europy.

Vital Heynen o swojej przyszłości:

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie