Bundesliga: Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Strata punktów Bayernu w pierwszej kolejce

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium na remis.

Borussia Moenchengladbach podzieliła się punktami z Bayernem Monachium w pierwszej kolejce niemieckiej Bundesligi. Piątkowe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a rezultat ustalił Robert Lewandowski.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Już w 10. minucie wynik otworzył Alassane Plea, strzelając pierwszego gola w Bundeslidze w sezonie 2021/2022. Mistrzowie Niemiec dążyli do wyrównania i udało im się to pod koniec pierwszej połowy. Z rzutu rożnego dośrodkował Joshua Kimmich, a centrę na bramkę zamienił Lewandowski.

W drugiej połowie obie drużyny próbowały zgarnąć komplet punktów, a okazji do drugiego trafienia szukał między innymi Lewandowski. Jak się jednak okazało, ani kapitanowi reprezentacji Polski, ani innym piłkarzom nie udało się po przerwie pokonać golkipera drużyny przeciwnej. Pierwszy mecz Bundesligi w nowych rozgrywkach zakończył się więc remisem i stratą punktów mistrzów kraju.

W sobotę ciąg dalszy, jeśli chodzi o pierwszą kolejkę niemieckiej ekstraklasy. Do gry wkraczają między innymi piłkarze Borussii Dortmund, Bayeru Leverkusen czy VfL Wolfsburg.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 1:1 (1:1)
Bramki: Plea 10 - Lewandowski 42