Premier League: Brentford lepszy od Arsenalu na inaugurację

Mikel Arteta

Występujący po raz pierwszy od 1947 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii Brentford FC pokonał u siebie lokalnego rywala Arsenal Londyn 2:0 w spotkaniu inaugurującym sezon piłkarskiej Premier League.

Popularne "Pszczoły" objęły prowadzenie w 22. minucie, gdy do siatki "Kanonierów" trafił Hiszpan Sergi Canos. Wynik ustalił w 73. minucie reprezentant Danii Christian Norgaard, półfinalista niedawnych mistrzostw Europy.

"Jesteśmy na czele ligi!" - śpiewali uradowani fani beniaminka.

Pewnym usprawiedliwieniem porażki Arsenalu jest fakt, że w piątkowy wieczór nie mogli wystąpić z powodów zdrowotnych czołowi napastnicy zespołu - Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette.

Tytułu broni Manchester City. "The Citizens" wzmocnieni Jackiem Grealishem, sprowadzonym z Aston Villi za rekordową w Anglii kwotę 100 mln funtów, sezon ligowy rozpoczną w niedzielę od wyjazdowego spotkania z Tottenhamem Hotspur. W inauguracyjnej kolejce ten mecz zapowiada się najciekawiej.