Premier League: Efektowny start Manchesteru United. Cztery asysty Paula Pogby

Manchester United wygrał z Leeds United 5:1 (1:0) w sobotnim meczu 1. kolejki ekstraklasy.

Wicemistrz Anglii Manchester United wygrał z Leeds United 5:1 (1:0) w sobotnim meczu 1. kolejki ekstraklasy. Trzy gole zdobył portugalski piłkarz Bruno Fernandes. Cały mecz w pokonanym zespole rozegrał Mateusz Klich.

Fernandes wpisał się na listę strzelców w 30., 54. i 60. minucie, a dwa pozostałe gole dla Manchesteru United uzyskali Mason Greenwood w 52. i Fred w 68. minucie.

Przy stanie 0:1, na początku drugiej połowy do remisu doprowadził Ayling (48), ale później na Old Trafford dominowali gospodarze.

Drugim bohaterem spotkania, poza Fernandesem, był Francuz Paul Pogba, który zanotował aż cztery asysty.

Przez ostatnich kilkanaście minut w ekipie "Czerwonych Diabłów" grał debiutujący Jadon Sancho, pozyskany z Borussii Dortmund za 85 milionów euro (100 milionów dolarów).

W barwach Leeds United 90 minut rozegrał Klich.

Mistrz Anglii Manchester City w niedzielę spotka się na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur.