WTA w Montrealu: Linette/Pera - Jurak/Klepac. Relacja i wynik na żywo

Magda Linette stanie przed szansą awansu do finału debla! Polka wraz z Bernardą Perą zmierzy się w Montrealu z Dariją Jurak i Andreją Klepac. Relacja i wynik na żywo od 20:30 na Polsatsport.pl.

Polsko-amerykański duet stracił w ćwierćfinale pierwszego seta, jednak w super tie-breaku udało mu się wygrać 13:11 z parą Ellen Perez/Kveta Peschke. W półfinale poprzeczka powinna pójść jeszcze wyżej, gdyż po drugiej stronie staną Jurak i Klepac, czyli turniejowe szóstki.

Chorwatka i Słowenka w Montrealu nie straciły jeszcze seta, a w poprzedniej rundzie pokonały Alexę Guarachi oraz Desirae Krawczyk, czyli parę rozstawioną z numerem "4".

Linette odpadła już w Montrealu w pierwszej rundzie singla. Polska tenisistka przegrała z Argentynką Nadią Podoroską 1:6, 2:6. Pojedynek rozpoczął się od wygrania gema przez 44. w światowym rankingu Linette, ale we wszystkich pozostałych w tym secie lepsza okazała się rywalka, zajmująca na liście WTA 38. lokatę. W drugiej partii Argentynka odskoczyła na 4:1 i nie oddała bezpiecznej przewagi już do końca.

Z udziału w turnieju w Montrealu zrezygnowała Iga Świątek. Najlepsza obecnie polska tenisistka przyznała, że potrzebuje odpoczynku po intensywnym sezonie, aby optymalnie przygotować się do rozpoczynającego się 30 sierpnia wielkoszlemowego US Open.

Relacja i wynik na żywo z meczu Jurak/Klepac - Linette/Pera od 20:30 na Polsatsport.pl.