Chiny na szczycie klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio?

Inne
Chiny na szczycie klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio?
fot. PAP
Chińskie media opublikowały nową klasyfikację medalową

Chińskie media opublikowały własne wyniki klasyfikacji medalowej z igrzysk olimpijskich. Według nich, to Chińska Republika Ludowa zwyciężyła na imprezie w Tokio.

Oficjalnie na igrzyskach olimpijskich w Tokio Chiny zajęły drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Sportowcy z "Państwa Środka" zgarnęli w sumie 88 krążków (38 złotych, 32 srebrnych, 18 brązowych). Lepsi od nich byli tylko Amerykanie, którzy zdołali zdobyć aż 113 (39 złotych, 41 srebrnych, 33 brązowych). Mimo tego w chińskich mediach pojawiała się informacja, jakoby to oni wygrali klasyfikację medalową.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentanci Polski gotowi na igrzyska paraolimpijskie

 

Jak informują m.in. taiwannews.com i "Daily Mail", do uzyskanych przez siebie medali Chińczycy dołożyli te, które zdobyły Tajwan i Hongkong. Razem z krążkami sportowców pochodzących z tych krajów Chińska Republika Ludowa w teorii okazała się najlepsza na igrzyskach. W takim rozliczeniu "Państwo Środka" uzyskałoby 106 medali (41 złotych, 38 srebrnych i 27 brązowych). Chociaż to nadal mniej niż zdobyli reprezentanci USA, to przez większą liczbę złotych krążków, Chiny wygrałyby klasyfikację medalową. 

 

Wszystkie wymienione państwa są w jakiś sposób związane z Chinami. Hongkong to Specjalny Region Administracyjny zarządzany przez Chińską Republikę Ludową. Natomiast Tajwan na arenie międzynarodowej określany jest jako Republika Chińska lub Chińskie Tajpej. Chiny nie uznają suwerenności Tajwanu i odmawiają traktowania go jako oddzielnego i samodzielnego państwa. 

 

Hongkong zajął 49. miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając sześć medali (1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe). Tajwan uplasował się na 34. miejscu zgarniając 12 krążków (2 złote, 4 srebrnych, 6 brązowych).

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie