Ekstraklasa koszykarzy: Trefl Sopot zwycięzcą turnieju koszykarzy w Bydgoszczy

Trefl Sopot wygrał rozegrany w Bydgoszczy przedsezonowy turniej koszykarzy Abramczyk Cup. W finale zespół znad morza pokonał Legię Warszawa 83:76. Trzecie miejsce zajęli gospodarze Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, pokonując King Szczecin 82:79.

Dwudniowy turniej w Bydgoszczy rozpoczął się od spotkań eliminacyjnych, których zwycięzcy zagrali o wygraną w turnieju, a pokonani o trzecie miejsce. Na otwarcie rywalizacji zdecydowanie lepiej dysponowani koszykarze Legii Warszawa bez najmniejszych problemów poradzili sobie z Kingiem Szczecin. Przewagę nad rywalem zawodnicy ze stolicy wypracowali szczególnie dzięki celnym rzutom za trzy punkty. Ostatecznie pokonali szczecinian 91:78.

W drugim meczu zmierzyli się gospodarze Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz i Trefl Sopot. Spotkanie dobrze zaczęli gospodarze, ale dwie kolejne kwarty wygrali goście i wynik w ostatniej części oscylował w okolicach remisu. Akcję kończącą regulaminowy czas gry mieli bydgoszczanie, którzy dwie sekundy przed gwizdkiem doprowadzili do remisu 81:81. Tym samym wynik meczu rozstrzygała dogrywka. W niej goście okazali się minimalnie lepsi, zwyciężając jednym punktem 92:91.

Niedzielne spotkanie o trzecie miejsce padło łupem gospodarzy, którzy dzięki lepszej drugiej połowie rozprawili się z Kingiem Szczecin. Zupełnie inny przebieg miał mecz decydujący o wygranej w turnieju Abramczyk Cup. Oba walczące o zwycięstwo zespoły zagrały w kratkę. Słabiej rozpoczęła Legia Warszawa, ale drugą kwartę wygrała z Treflem Sopot 15 punktami. Po przerwie walka była dość wyrównana, a o wyniku spotkania zdecydowała czwarta kwarta, która była popisem sopocian. Dzięki przewadze aż 18 punktów doprowadzili ostatecznie do wygranej 83:76.

Końcowa kolejność turnieju Abramczyk Cup:
1. Trefl Sopot
2. Legia Warszawa
3. Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz
4. King Szczecin

Mecz o 1. miejsce:
Legia Warszawa - Trefl Sopot 76:83 (14:20, 30:15, 17:15, 15:33)

Mecz o 3. miejsce:
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - King Szczecin 82:79 (15:22, 16:14, 26:20, 25:23)

Sobotnie mecze eliminacyjne:
Legia Warszawa – King Szczecin 91:78 (29:13, 17:24, 19:24, 26:17)
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Trefl Sopot 91:92 (22:16, 17:20, 25:30, 17:15, d.