Gable Steveson chce zadebiutować w MMA. "Mogę zdobyć pas UFC w mniej niż 18 miesięcy"

Sporty walki
Gable Steveson wywalczył w Tokio mistrzostwo olimpijskie.

Gable Steveson wyraził zainteresowanie rozpoczęciem kariery w MMA. Mistrz olimpijski w zapasach w stylu wolnym stwierdził, że jest w stanie w krótkim czasie sięgnąć po mistrzowski pas UFC. 21-latek wysłał już nawet wymowną wiadomość do Dany White'a.

Po zdobyciu złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio Steveson zamieścił tweeta, w którym "pomachał" do prezydenta UFC. Wpis wywołał lawinę spekulacji dotyczących przyszłości młodego zapaśnika.

Niedługo później w wywiadzie dla mmafighting.com Amerykanin potwierdził, że nie wyklucza spróbowania sił w formule MMA. Jak podkreślił, jest w stanie powalczyć nawet o pas mistrza UFC w wadze ciężkiej.

- Jestem fanem sportów walki. Kto nie chciałby być najbardziej niebezpiecznym gościem na świecie? Kto nie chciałby zdobyć pasa UFC? Zdobyłem złoty medal olimpijski i jestem najgroźniejszym zapaśnikiem na świecie. Dlaczego więc nie miałbym iść do UFC i nie zostać mistrzem wagi ciężkiej? Wysłałem wiadomość do Dany White'a. Jestem pewny, że ją zauważył, ale jestem zainteresowany różnymi opcjami - zdradził 21-latek.

Jak dotąd prezydent UFC nie zabrał głosu w tej sprawie. Natomiast chęć zakontraktowania Stevesona wyraził Bellator. Szef organizacji Scott Cooker stwierdził, że rozmowy trwają, ale wszystko wskazuje na to, że mistrz olimpijski na razie będzie kontynuował karierę w zapasach.

Zaledwie 21-letni Steveson wywalczył złoty medal w zapasach w stylu wolnym na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Reprezentant USA rywalizował w kategorii ciężkiej. W finale pokonał bardziej doświadczonego Gruzina Geno Petriaszwiliego.

Gdyby Steveson postanowił przejść do MMA, nie byłby pierwszym zapaśnikiem z olimpijskim medalem na koncie, który zdecydował się na taki krok. Najbardziej znanym przykładem takiego zawodnika jest Henry Cejudo. "The Messenger" wywalczył złoto na igrzyskach w Pekinie w kategorii do 55 kilogramów. Później przeszedł do mieszanych sztuk walki i tam został mistrzem UFC w dwóch kategoriach: muszej i koguciej.

Z kolei w Polsce, w organizacji KSW występuje Damian Janikowski, a zatem brązowy medalista z Londynu. Polak rywalizował w kategorii do 84 kilogramów w stylu klasycznym.