Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywalczyli brązowy medal ME w siatkówce plażowej

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali w meczu o trzecie miejsce ME w siatkówce plażowej w Wiedniu.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywalczyli brązowy medal rozgrywanych w Wiedniu mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. W meczu o 3. miejsce wygrali z holenderskim duetem Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen 2:0.

Polacy słabo rozpoczęli walkę o brąz (1:4), ale szybko odrobili straty (5:5). Gra się wyrównała, a w środkowej części seta duet Kantor/Łosiak przejął inicjatywę. Dobra zagrywka Polaków zmuszała rywali do błędów i po serii autowych ataków rywali, biało-czerwoni prowadzili 15:10. Tej zaliczki już nie oddali, pewnie zmierzając po zwycięstwo w secie. Przypieczętował je atak Łosiaka w końcową linię (21:14).

Początek drugiego seta to powtórka z premierowej partii – trzy oczka przewagi Pomarańczowych (1:4) i błyskawiczna pogoń (5:5). Polacy znów odskoczyli na kilka punktów (12:9 – po asie serwisowym). W dalszej części seta oglądaliśmy walkę punkt za punkt, przy przewadze polskiej pary. Łosiak skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową (20:18), a w ostatniej akcji mocne uderzenie Kantora obok bloku rywala zakończyło to spotkanie (21:19).

W półfinale polski duet przegrał 0:2 z Holendrami Stefanem Boermansem i Yorickiem de Grootem. Brouwer i Meeuwsen ulegli 1:2 norweskiej parze Anders Berntsen Mol – Christian Sandlie.

Brązowy medal Kantora i Łosiaka to trzeci krążek w historii występów polskich siatkarzy w ME w siatkówce plażowej. Dwa brązowe medale wywalczył wcześniej duet Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (2013, 2016). Dwa medale tej imprezy mają na koncie polskie siatkarki: srebro (Katarzyna Kociołek/Kinga Wojtasik w ME 2019) oraz brąz (Monika Brzostek/Kinga Kołosińska w ME 2015).

mecz o 3. miejsce ME w siatkówce plażowej 2021:

Piotr Kantor, Bartosz Łosiak (Polska) – Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Holandia) 2:0 (21:14, 21:19)

finał:

Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Soerum (Norwegia) – Stefan Boermans, Yorick de Groot (Holandia) 2:1 (21:19, 24:26, 15:12)