Adrian Benedyczak zadebiutował we włoskiej Parmie

Adrian Benedyczak wybiegł na murawę w pierwszym składzie na mecz pierwszej rundy Pucharu Włoch przeciwko US Lecce. Już w piątek będzie miał szansę na debiut w Serie B, gdy jego zespół wybierze się do Frosinone.

W niedzielę do Parmy Benedyczaka przyjechał czwarty zespół ubiegłego sezonu Serie B Lecce. Mecz dość szybko stał się atrakcyjnym dla fanów, ponieważ już w 7. minucie bramkę zdobyli gospodarze. Jeden, szybko strzelony gol jednak nie wystarczył, o czym szybko przekonała się Parma, gdy już dwie minuty po ich golu, wyrównali goście.

Lecce poszło za ciosem i jeszcze w pierwszej połowie objęli prowadzenie. Ostatecznie zespół Benedyczaka poległ 1:3 i odpadł w pierwszej rundzie Pucharu Włoch. 20-latek zagrał 70 minut w spotkaniu, zmienił go bardziej doświadczony Roberto Inglese.

Parma spada do Serie B po trzech sezonach spędzonych w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. "Gialloblu" zajęli ostatnie miejsce w tabeli Serie A sezonu 2020/21 z dorobkiem zaledwie dwudziestu punktów i trzema meczami wygranymi.

Transfery mają pomóc ekipie "Crociati" prędko powrócić do Serie A. Oprócz Polaka, pomóc w tym mają takie nazwiska jak Gianluigi Buffon, Lautaro Valenti, Stanko Juric czy Franco Vazquez.

Urodzony w Kamieniu Pomorskim Benedyczak trafił do Włoch za kwotę dwóch milionów euro po dobrych występach w szczecińskiej Pogoni, której jest wychowankiem. W Ekstraklasie rozegrał 40 spotkań, w których zdobył 3 bramki.