ATP w Cincinnati: Hubert Hurkacz w kolejnej rundzie. Rywalem Polaka będzie Andy Murray

Hubert Hurkacz awansował do 1/16 finału turnieju ATP w Cincinnati

Hubert Hurkacz zwyciężył w meczu z Alejandro Davidovichem Fokiną 6:1, 6:7 (3:7), 6:1. Polak awansował do 1/16 finału turnieju ATP w Cincinnati. Jego następnym rywalem będzie Andy Murray.

Hurkacz nie mógł wymarzyć sobie lepszego startu w meczu z Hiszpanem. Oprócz wygrywania własnego serwisu, Polak zdołał dwukrotnie przełamać rywala. Dzięki temu już po 25 minutach gry wyszedł na pięciogemowe prowadzenie. Davidovich Fokina nie potrafił znaleźć odpowiedzi na dobrą grę 12. tenisisty w rankingu ATP.

Co prawda 22-latek zdołał wygrać jednego gema, ale nie miał szans z, bardzo dobrym w tym meczu, serwisem Hurkacza. Polak miał problemy z zakończeniem pierwszej partii. Potrzebował do tego czterech piłek setowych, ale w końcu, po 32 minutach, set zakończył się wynikiem 6:1.

Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Gra toczyła się gem za gem. Dopiero pod koniec partii Hiszpanowi po raz pierwszy w tym meczu udało się przełamać rywala, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie. Przy wyniku 5:5 mecz został przerwany przez intensywne opady deszczu.

Po wznowieniu zarówno Hiszpan, jak i Hurkacz obronili swoje serwisy. Przez to o wyniku drugiego seta musiał zadecydować tie-break, w którym lepszy okazał się Davidovich Fokina.

To rozwścieczyło Polaka, który na początku trzeciej partii rzucił się do ataku i szybko wyszedł na trzygemowe prowadzenie. Jego rywal próbował jeszcze wrócić do gry, ale udało mu się wygrać tylko jednego gema w tym secie. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:7 (3:7), 6:1.

Dzięki temu zwycięstwu Hurkacz awansował do 1/16 finału, gdzie jego rywalem będzie Andy Murray.

Hubert Hurkacz - Alejandro Davidovich Fokina 6:1, 6:7 (3:7), 6:1