Bayern Monachium zdobył Superpuchar Niemiec! Dwa gole i asysta Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił dwa gole i zanotował asystę, a jego Bayern Monachium pokonał w meczu o Superpuchar Niemiec Borussię Dortmund 3:1. Poza Polakiem bramki w tym spotkaniu zdobywali Thomas Mueller oraz Marco Reus.

W ostatnich latach niejako tradycją stały się spotkania Borussii z Bayernem w Superpucharze Niemiec. W dziewięciu poprzednich meczach o to trofeum aż siedmiokrotnie spotykały się ekipy z Dortmundu i Monachium. W tych starciach cztery razy górą byli "Bawarczycy", a trzykrotnie lepsza była ekipa "BVB".

Borussia przystępowała do tego spotkania z wieloma problemami kadrowymi. Zagrać nie mogli m.in. Mats Hummels, Julian Brandt, Emre Can, Thorgan Hazard czy Raphael Guerreiro. Julian Nagelsmann mógł natomiast skorzystać z praktycznie wszystkich swoich zawodników. Jedynie Benjamin Pavard leczył kontuzję.

Oczy fanów zwrócone były oczywiście na pojedynek dwóch najlepszych napastników swoich drużyn, czyli Erlinga Haalanda i Roberta Lewandowskiego. W 1. kolejce obecnego sezonu Bundesligi obaj zanotowali już trafienia. Polak strzelił w zremisowanym meczu z Borussią Moenchengladbach, a Norweg dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w wygranym przez Dortmund starciu z Eintrachtem Frankfurt.

Premierowe minuty meczu były dość spokojne, a pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 14. minucie, kiedy to przed szansą stanął Thomas Mueller. Swoje szanse mieli również gospodarze, a konkretnie Haaland. To jednak Bayern pierwszy wyszedł na prowadzenie.

Serge Gnabry dośrodkował idealnie na wbiegającego w pole karne Lewandowskiego, a Polak nie dał szans bramkarzowi ekipy z Dortmundu. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy. Szybko po przerwie podwyższył Mueller, a piękną asystą piętką popisał się Lewandowski. Borussia wzięła się do odrabiania strat. W 64. minucie kontaktową bramkę, kapitalnym uderzeniem zdobył Marco Reus.

Końcówka meczu zapowiadała się emocjonująco, ale właśnie "zapowiadała", gdyż w 74. minucie marzenia Borussii o korzystnym wyniku zniweczył duet Manuel Akanji-Lewandowski. Pierwszy fatalnie stracił piłkę na rzecz Corentina Tolisso, przejął ją "Lewy" i nie dał szans Gregorowi Kobelowi. Więcej bramek nie oglądaliśmy. Bayern sięgnął po swój dziewiąty Superpuchar Niemiec w historii.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 1:3 (0:1)

Bramki: Reus 64' - Lewandowski 41', 74', Mueller 50'

Borussia: Kobel - Passlack (Wolf 84'), Witsel, Akanji, Schulz - Bellingham (Reinier 84'), Dahoud, Reyna (Pasalic 78') - Moukoko (Malen 58'), Haaland, Reus

Bayern: Neuer - Stanisic (Sarr 88'), Upamecano, Sule, Davies - Kimmich, Goretzka - Coman (Sane 49'), Mueller (Musiala 73'), Gnabry (Tolisso 73') - Lewandowski (Chuopo-Moting 88')

Żółte kartki: Dahoud, Reus - Sule, Sane