Liga Mistrzów: Wyniki i skróty wtorkowych meczów (17.08)

We wtorkowych meczach eliminacyjnych emocji nie brakowało.

Za nami wtorkowe mecze kwalifikacyjne do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszych spotkaniach czwartej rundy Szachtar Donieck wygrał na wyjeździe z AS Monaco 1:0. W barwach gospodarzy między słupkami wystąpił Radosław Majecki. Kolejną sensację sprawił Sheriff Tyraspol.

W trzech wtorkowych starciach emocji nie brakowało. Walka o awans do fazy grupowej elitarnej Champions League wyzwoliła u piłkarzy dodatkową energię, nawet jeżeli rozstrzygnięcia poznamy dopiero w rewanżach.

I tak oto Szachtar Donieck odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Księstwie Monako. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał bramkarz Radosław Majecki, który w 19. minucie musiał skapitulować po trafieniu Pedrinho. Jak się później okazało, więcej goli już nie padło i przyjezdni są w uprzywilejowanej sytuacji przed rewanżem.

W innym starciu pogromcy Legii Warszawa, Dinamo Zagrzeb sensacyjnie przegrało z Sheriffem Tyraspol aż 0:3! Ekipa z Mołdawii jest absolutną rewelacją tych kwalifikacji, eliminując w poprzedniej rundzie Crvenę zvezdę Belgrad. Jest duże prawdopodobieństwo, że kolejną ofiarą będzie chorwacki gigant, który w rewanżu będzie musiał mocno napocić się, aby odrobić straty.

W trzecim meczu RB Salzburg pokonał Brondby 2:1. W drużynie gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział reprezentant Polski, były piłkarz Rakowa Częstochowa Kamil Piątkowski. Goście już w czwartej minucie objęli prowadzenie, ale miejscowi do wyrównania doprowadzili w 57. minucie, a gola na wagę triumfu strzelili w samej końcówce. To zapowiada wielkie emocje w rewanżu w stolicy Danii.