WTA w Cincinnati: Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie

Magda Linette

W 1/32 finału na kortach twardych w Cincinnati przeciwniczką Magdy Linette była Simona Halep. Polka przegrała w pierwszej rundzie turnieju 1:2 (4:6, 6:3, 1:6).

Początek spotkania nie poszedł po myśli naszej tenisistki. Halep wygrała pierwsze dwa gemy. Linette była w stanie wyrównać do stanu 3:3. Rumunka odpowiedziała jednak przełamaniem i ostatecznie zwyciężyła 4:6.

Kolejną odsłonę Polka świetnie rozpoczęła od zwycięstwa w trzech gemach. Przy stanie 4:2 dla Linette mecz został przerwany przez złe warunki atmosferyczne. Wcześniej Halep poprosiła o interwencję fizjoterapeuty ze względu na problemy z prawym udem. Przerwa w grze nie wybiła z rytmu Polki, która wygrała drugiego seta 6:3.

W ostatniej partii Linette zaprezentowała się znacznie gorzej. Rumunka szybko pokonała naszą tenisistkę 1:6, triumfując w całym meczu 2:1.

W 1/16 finału zobaczymy jeszcze jedną reprezentantkę Polski - Igę Świątek.

Magda Linette - Simona Halep 4:6, 6:3, 1:6