ATP w Cincinnati: Hubert Hurkacz wyeliminował Andy'ego Murraya

Hubert Hurkacz wyeliminował Andy'ego Murraya .

Hubert Hurkacz pokonał legendarnego Andy'ego Murraya w drugiej rundzie turnieju ATP w Cincinnati. Polak triumfował 7:6, 6:3. Rywalem zawodnika z Wrocławia w trzeciej rundzie turnieju będzie hiszpański tenisista Pablo Carreno Busta.

Murray to były lider światowego rankingu i zwycięzca trzech turniejów wielkoszlemowych. Od dłuższego czasu 34-latka prześladują jednak problemy zdrowotne i obecnie w rankingu jest 181. W Cincinnati wystąpił dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.

W pierwszym secie kluczowa sytuacja miała miejsce w dziesiątym gemie. Murray prowadził 5:4 i przy serwisie Hurkacza miał dwie piłki setowe. Polak wyszedł z opresji, a następnie w tie-breaku rozstrzygnął partię na swoją korzyść.

W drugim secie długo trwała walka gem za gem. Hurkacz w końcu przełamał Brytyjczyka. Powiększył prowadzenie na 5:3 i kilka minut później wykorzystał drugą piłkę meczową.

To było pierwsze spotkanie tych tenisistów.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Hiszpan Carreno Busta, który w środę pokonał Niemca Dominika Koepfera 6:4, 6:2. W imprezie rangi ATP Hurkacz nie miał wcześniej okazji z nim zagrać.

Hubert Hurkacz - Andy Murray 7:6 (4), 6:3