Liga Mistrzów: Wyniki i skróty środowych meczów - 18.08

Benfica Lizbona wygrała z PSV.

Za nami pierwsze mecze finałowej rywalizacji o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Benfica pokonała PSV, Malmoe FF nie pozostawiło szans Łudogorcowi Razgard, z kolei Young Boys triumfowało po szalonym meczu z Ferencvarosem. Sprawdź wyniki pierwszych meczów rywalizacji o awans do Ligi Mistrzów.

Spotkanie Benfiki i PSV dobrze rozpoczęli Portugalczycy, którzy objęli prowadzenie już w 10. minucie. Podanie Romana Yaremchuka wykorzystał Rafa Silva, który wbił piłkę do siatki bramki Holendrów. Wynik podwyższył w 42. minucie Julian Weigl, a niedługo potem arbiter zakończył pierwszą połowę. PSV odpowiedziało w 51. minucie, a bramkę zdobył Cody Gakpo.

Benfica - PSV 2:1 (2:0)

Bramki: Rafa Silva 10, Julian Weigl 42 - Cody Gakpo 51

W spotkaniu Malmoe z Łudogorcem znacznie lepiej radzili sobie Szwedzi. Gospodarze ostro atakowali bramkę Bułgarów, a pierwszą bramkę po asyście Oscara Lewickiego zdobył Veljko Birmancevic w 26. minucie. Drugie trafienie przyszło dopiero w drugiej połowie, a konkretnie w 61. minucie, kiedy to odbitą piłkę do siatki wbił Jo Inge Berget, a co oznaczało wynik 2:0 dla gospodarzy.

Malmoe FF - Łudogorec Razgrad 2:0 (1:0)

Bramki: Veljko Birmancevic 26, Jo Inge Berget 61

Szalony mecz oglądaliśmy w Szwajcarii, gdzie Young Boys grało z węgierskim Ferencvarosem. Najpierw bramkę zdobyli goście, a w 14. minucie gola strzelił Franck Boli. Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli w 16. minucie po strzale Meschacka Elii. Sytuacja Young Boys była jednak coraz gorsza, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Silvan Hefti za pociągnięcie rywala w polu karnym. Do piłki podszedł Myrto Uzuni, ale piłka została odbita przez bramkarza, a samobójczy gol obrońcy nie został uznany. Wynik podwyższył Vicent Sierro w 40. minucie, a trzeciego gola dla Young Boys strzelił Ulisses Garcia. Drugie trafienie dla gości odnotował w 82. minucie Boli i była to ostatnia bramka w tym spotkaniu.

Young Boys - Ferencvaros 3:2 (2:1)

Bramki: Meschack Elia 16, Vincent Sierro 40, Ulisses Garcia 65 - Franck Boli 14, 82

Spotkania rewanżowe odbędą się 24 sierpnia. Transmisje wszystkich meczów Ligi Mistrzów na sportowych antenach Polsatu.