Martyna Grajber: Niemki mają bardzo groźny zespół

Siatkówka
Martyna Grajber: Niemki mają bardzo groźny zespół
fot. Cyfrasport
Martyna Grajber

Martyna Grajber i jej koleżanki meczem z Niemkami rozpoczną rywalizację w mistrzostwach Europy. - To bardzo groźny zespół. Pretendent do wyjścia z pierwszego miejsca - powiedziała Grajber w rozmowie z Polsatem Sport.

W mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Belgradzie, Zadarze, Kluż-Napoce i Płowdiw, rozpoczęły się w środę. Biało-czerwone rywalizują w grupie B, gdzie zagrają z Niemcami (19 sierpnia), Grecją (20 sierpnia), Czechami (21 sierpnia), Hiszpanią (23 sierpnia) i Bułgarią (25 sierpnia).

 

ZOBACZ TAKŻE: Pięciu kandydatów na stanowisko prezesa PZPS

 

- Mistrzostwa Europy powinny być czymś wyjątkowym, czymś niecodziennym. Każdy powinien celebrować ten dzień po swojemu - powiedziała Grajber.

 

26-latka wróciła do reprezentacji Polski po przerwie. W związku z problemami zdrowotnymi nie było jej w kadrze na Ligę Narodów. Jak zapewniła, jest gotowa do gry.

 

- Czuję się dobrze. Na pewno dużo lepiej niż wtedy, kiedy opuszczałam drużynę. Ten czas był mi potrzebny i wyciszył problem, z którym się borykałam - stwierdziła.

 

Pierwszym rywalem polskich siatkarek będą Niemki. Obie drużyny grały ze sobą na początku sierpnia. W obu meczach towarzyskich lepsze były podopieczne Jacka Nawrockiego, wygrywając po 3:2.

 

- To bardzo groźny zespół w naszej grupie. Pretendent do wyjścia z pierwszego miejsca. Na pewno mecze kontrolne dały nam pewien obraz tego zespołu. (...) Musimy spodziewać się ciężkiego boju. Rywalizujemy z tym zespołem od lat, ta rywalizacja jest zawsze zacięta - zauważyła Grajber.

Martyna Grajber przed meczem z Niemkami:

 

Transmisja meczu Polska - Niemcy w Polsacie Sport i na Ipla.tv w czwartek od godz. 19:20. Przedmeczowe studio od godz. 18:30.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie