Paraolimpiada: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w wiosce w Tokio

Inne
Paraolimpiada: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w wiosce w Tokio
fot. PAP
Paraolimpiada: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w wiosce w Tokio

W czwartek w wiosce olimpijskiej w Tokio wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem przed rozpoczynającą się 24 sierpnia paraolimpiadą - poinformował japoński komitet organizacyjny. Dotyczy on jednego z zagranicznych oficjeli odpowiedzialnych za przeprowadzenie rywalizacji, a nie sportowca

Poinformowano jednocześnie, że 15 osób związanych z organizacją zawodów, poza wioską olimpijską, otrzymało pozytywny wynik testów. Wioska została otworzona dla paraolimpijczyków we wtorek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dominika Baćmaga zakończy karierę? "Sport wyczynowy generuje ogromne koszty"

 

W związku z pandemią COVID-19 paraolimpiada, podobnie jak igrzyska, odbędzie się bez udziału publiczności. Wyjątek uczyniono tylko dla dzieci w wieku szkolnym, które - przy zachowaniu sanitarnych rygorów bezpieczeństwa - w ramach programu edukacyjnego będą mogły zasiąść na trybunach.

 

Zmniejszono także liczbę oficjeli, w tym uczestników ceremonii otwarcia. Ma w niej wziąć udział cesarz Japonii Naruhito, który był także obecny na trybunach stadionu w Tokio podczas ceremonii otwarcia igrzysk 23 lipca.

 

W zmaganiach paraolimpijskich ma uczestniczyć ok. 4,5 tysiąca zawodników ze 160 krajów. W tym gronie będzie 90-osobowa reprezentacja Polski. Rywalizacja zakończy się 5 września.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 16.05

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie