Vuelta a Espana: Magnus Cort wygrał szósty etap, Primoz Roglic liderem

Magnus Cort Nielsen

Duńczyk Magnus Cort (EF Education-Nippo) wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Drugie miejsce na mecie w Alto de la Montana de Cullera zajął słynny Słoweniec Primoz Roglic z grupy Jumbo-Visma, który został liderem klasyfikacji generalnej.

Roglic to triumfator dwóch poprzednich edycji tej imprezy oraz niedawny złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w jeździe indywidualnej na czas. W tegorocznej Vuelcie był już krótko liderem, po pierwszym i drugim dniu.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej przed czwartkowymi zmaganiami Francuz Kenny Elissonde (Trek-Segafredo) stracił cztery i pół minuty.

Rafał Majka (UAE-Team Emirates) i mający polskie obywatelstwo Cesare Benedetti (Bora-Hansgrohe) zajęli odległe miejsca, w drugiej setce. Majka był 127., ze stratą prawie dziesięciu minut (9.35), a nieco wyżej uplasował się Benedetti - 106. lokata i 8.24 straty do zwycięzcy.

Przez większość etapu trasa była dość łatwa dla kolarzy, ale dwa kilometry przed metą zaczął się podjazd, a wraz z nim największe emocje. Długo uciekała piątka kolarzy, jednak na najtrudniejszym odcinku etapu peleton dogonił czterech z nich.

Wyjątkiem był Duńczyk Cort, który zdołał dojechać na pierwszym miejscu, tuż przed goniącym go Roglicem.

W piątek kolarzy czeka wyczerpujący etap, długości 152 km z Gandii do Balcon de Alicante. Zawodnicy zmierzą się z sześcioma podjazdami i metą na szczycie.