PGE Ekstraliga: Lider z Wrocławia pewnie wygrał z Falubazem. Sparta umocniła się na szczycie tabeli

Żużel
PGE Ekstraliga: Lider z Wrocławia pewnie wygrał z Falubazem. Sparta umocniła się na szczycie tabeli
fot. PAP
Sparta Wrocław pokonała Falubaz Zielona Góra

Najwięcej emocji w piątek na Stadionie Olimpijskim było przed samym meczem Sparty z Falubazem, a wszystko z powody ulewy jaka przeszła nad Wrocławiem. Tor nie nadawał się do jazdy, ale do rozpoczęcia starcia było jeszcze trochę czasu i gospodarze rozpoczęli walkę z nawierzchnią. Wydawało się, że nie ma szans, aby żużlowcy wyjechali na tor. Sędzia Krzysztof Meyze dał jednak szansę gospodarzom, spotkania nie odwołał i z dwugodzinnym opóźnieniem zawodnicy wyjechali do pierwszego biegu.

Zdecydowanym faworytem meczu była Sparta, ale deszcz i następnie prace na torze dawały nadzieję, że Falubaz nie odda łatwo zwycięstwa. Tak się nie stało. Pierwsze indywidualne i drużynowe zwycięstwo przyjezdni odnieśli dopiero w szóstym wyścigu, kiedy Australijczyk Max Frick przyjechał pierwszy, a Słoweniec Matej Zagar trzeci. Wygrana ta pozwoliła jednak jedynie zmniejszyć straty do gospodarzy do dziesięciu punktów (23:13).

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarze w Polsce zarabiają dużo? Do Bartosza Zmarzlika wciąż im daleko!

 

Obok Australijczyka jeszcze tylko Patryk Dudek potrafił skutecznie nawiązać walkę z żużlowcami Sparty. Matematycznie wygraną gospodarze zapewnili sobie już po 11. biegu (39:27). Frick przyjechał wtedy pierwszy, a trzeci był Piotr Protasiewicz, ale dwa zdobyte punkty Rosjanina Gleba Czugonowa dały już pewną wygraną Spartan. Falubaz po porażce we Wrocławiu musi teraz czekać na niedzielny mecz Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz z Elektrox Włókniarz Częstochową. Jeżeli ci pierwsi wygrają, zespół z Zielonej Góry pożegna się z ekstraligą.

 

Betard Sparta Wrocław – Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 53:37.

 

Pierwszy mecz: 63:27 dla Sparty. Punkt bonusowy: Sparta.

 

Punkty:

 

Betard Sparta Wrocław: Maciej Janowski 12 (3,2,3,3,1), Artem Łaguta 10 (1,3,3,3,0), Gleb Czugunow 9 (1,2,1,2,3), Daniel Bewley 9 (3,3,2,1), Tai Woffinden 7 (3,1,1,d,2), Przemysław Liszka 4 (3,0,1), Michał Curzytek 2 (2,d,0).

 

Falubaz Zielona Góra: Max Fricke 15 (2,3,2,3,3,2), Patryk Dudek 13 (2,2,2,2,2,3), Piotr Protasiewicz 6 (2,1,1,1,1), Matej Zagar 1 (0,1,0,-), Jakub Osyczka 1 (0,1,0,0), Nile Tufft 1 (1,d,-), Damian Pawliczak 0 (0,-,-,0,0), Mateusz Tonder 0 (0).

 

Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno).

 

Widzów: około 6000.

 

Najlepszy czas dnia uzyskał Tai Woffinden (60,6 s) w biegu pierwszym. 

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie