Speedway Grand Prix: Awans Przedpełskiego i Dudka do przyszłorocznego cyklu

Żużel
Paweł Przedpełski, Patryk Dudek oraz Australijczyk Max Fricke będą stałymi uczestnikami cyklu żużlowej Grand Prix w 2022 roku.

Paweł Przedpełski, Patryk Dudek oraz Australijczyk Max Fricke będą stałymi uczestnikami cyklu żużlowej Grand Prix w 2022 roku. Awans wywalczyli podczas GP Challenge w słowackiej Żarnovicy. Czwarty w tych zawodach był Janusz Kołodziej, a 12. - Tobiasz Musielak.

Rozegrane na długim, 400-metrowym torze w słowackiej Żarnovicy zawody Grand Prix Challege okazały się szczęśliwe dla biało-czerwonych. Awans do przyszłorocznego cyklu indywidualnych mistrzostw świata wywalczyli Paweł Przedpełski, który po dodatkowym biegu wygrał z Australijczykiem Maksem Fricke, oraz trzeci w tych zawodach Patryk Dudek.

Największym pechowcem rywalizacji na Słowacji jest Janusz Kołodziej, który w swoim ostatnim starcie zamknął stawkę i zajął najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce. Najgorsze także z tego powodu, że zgodnie z zasadami rozgrywania GP Challenge awans do cyklu uzyskuje tylko trzech najlepszych.

Popularny „Koldi” ma jeszcze teoretyczne szanse na udział w przyszłorocznej walce o tytuł indywidualnego mistrza świata. Warunkiem jest jednak utrzymanie się w gronie stałych uczestników GP drugiego w Żarnovicy, Maksa Fricke. Australijczyk startuje bowiem w tegorocznych zmaganiach o tytuł indywidualnego mistrza świata i jeśli znajdzie się w szóstce, która ma zapewniony udział w kolejnym cyklu, wówczas w jego miejsce z GP Challenge awans uzyska Kołodziej.