Trener Rezende ogłosił szeroki skład! Mistrzowie olimpijscy szykują się na ME siatkarzy

Trener Bernardo Rezende przejął reprezentację Francji.

Bernardo Rezende, który przejął reprezentację Francji po Laurencie Tillie, podjął pierwsze decyzje personalne. Ogłosił szeroki, 18-osobowy skład, który 23 sierpnia rozpocznie w Belfort przygotowania do startu w finałach mistrzostw Europy.

Francuzi wywalczyli złoto igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W wielkim finale pokonali Rosjan 3:2, a wcześniej - w ćwierćfinale - wyeliminowali reprezentację Polski.

Po osiągnięciu historycznego sukcesu, we francuskiej kadrze doszło do istotnej zmiany. Odszedł trener Laurent Tillie, a jego miejsce zajął słynny Brazylijczyk Bernardo Rezende. Nowy szkoleniowiec zadebiutuje podczas zbliżających się mistrzostw Europy.

Trójkolorowi rozpoczynają przygotowania do tej imprezy. Poznaliśmy już grupę 18 zawodników, powołanych na zgrupowanie w Belfort. Znalazło się w niej 10 z 12 mistrzów olimpijskich. Brakuje atakującego Stephena Boyera oraz przyjmującego Kevina Tillie.

Pojawiło się natomiast ośmiu zawodników, którzy nie wystąpili w Tokio. Atakujący Theo Faure, libero Benjamin Foure i środkowy Mousse Gueye byli w kadrze na Ligę Narodów. Najmłodszym graczem w kadrze jest Kellian Motta Paes – rozgrywający Paris Volley urodził się w 2002 roku.

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 zostaną rozegrane w dniach 1–19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii. Trójkolorowi swoje mecze w grupie D rozegrają w Tallinie. Ich rywalami będą: Słowacja (3 września), Chorwacja (5 września), Niemcy (6 września), Łotwa (8 września) oraz Estonia (9 września).