Bundesliga: Gol Roberta Lewandowskiego! Wymiana ciosów w meczu Bayernu Monachium

Robert Lewandowski strzelił gola w meczu z 1.FC Koeln.

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa nawet na moment. Tym razem strzelił gola w meczu 2. kolejki Bundesligi, w którym jego Bayern Monachium pokonał u siebie 1.FC Koeln. Klub z Monachium ustanowił rekord, zaliczając co najmniej jedno trafienie w 74. spotkaniu z rzędu.

Pierwsza połowa była rozczarowaniem dla kibiców Bayernu Monachium, którzy po remisie z Borussią Moenchengladbach (1:1) liczyli na premierowe zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi. Żaden z piłkarzy nie wpisał się na listę strzelców.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 50. minucie wynik otworzył Lewandowski, któremu asystował Jamal Musiala. To był wstęp do szaleńczej wymiany ciosów, jaka nastąpiła między 59. a 62. minutą. Bramki zdobyli wówczas kolejno Serge Gnabry, Anthony Modeste i Mark Uth. Pachniało sensację, jednak decydujący cios zadał Gnabry.

Dla "Lewego" był to trzeci oficjalny mecz i czwarty gol w sezonie 2021/2022.

Przed niedzielnym meczem oddano hołd legendarnemu Gerdowi Muellerowi, zmarłemu 15 sierpnia w wieku 75 lat wybitnemu napastnikowi reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium.

Bayern Monachium - 1.FC Koeln 3:2 (0:0)

Bramki: Robert Lewandowski 50, Serge Gnabry 59, 71 - Anthony Modeste 60, Mark Uth 60