Premier League: Derby Londynu dla Chelsea! Romelu Lukaku z bramką w debiucie

Swoją debiutancką bramkę w Chelsea strzelił Romelu Lukaku

W derbach Londynu Chelsea pokonała Arsenal 2:0. Na listę strzelców wpisał się m.in. Romelu Lukaku, który do zespołu Thomasa Tuchela dołączył w tym okienku transferowym.

Na pierwszego gola Lukaku w ekipie "The Blues" nie trzeba było długo czekać. Były snajper Interu Mediolan trafił do siatki Arsenalu już w 15. minucie. Reece James dośrodkował w pole karne, gdzie niekryty przez defensorów Belg musiał tylko umieścić piłkę w pustej bramce.

Po chwili asystujący przy trafieniu 28-latka Anglik sam wpisał się na listę strzelców. Obrońcy zostawili wahadłowemu Chelsea za dużo miejsca. James wykorzystał błąd rywali i mocnym strzałem pokonał bramkarza "Kanonierów".

Do przerwy podopieczni Mikela Artety oddali zaledwie dwa strzały, natomiast zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów dziesięć razy razy próbowali zagrozić bramce rywali.

Po zmianie stron Arsenal rzucił się do ataku. Na boisku pojawił się Pierre-Emerick Aubameyang, który zajął miejsce Bukayo Saki. Mimo tego wszystkie roszady hiszpańskiego szkoleniowca nie przyniosły żadnego efektu. Ekipa Chelsea cały czas kontrolowała grę.

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry szansę na swojego drugiego gola miał Lukaku. Belg uderzył piłkę głową, ale świetną interwencją popisał się Bernd Leno, który sparował futbolówkę na poprzeczkę. Do ostatniego gwizdka "Kanonierzy" nie potrafili znaleźć odpowiedzi na pewną grę "The Blues".

Po tym meczu Chelsea ma na swoim koncie komplet punktów po dwóch kolejkach. Natomiast Arsenal nie zdobył jeszcze ani jednego punkty, a także nie strzelił żadnego gola.