FIFA i Fifpro deklarują pomoc przy ewakuacji afgańskich piłkarzy

Piłka nożna
FIFA i Fifpro deklarują pomoc przy ewakuacji afgańskich piłkarzy
fot. PAP
FIFA i Fifpro reagują w sprawie Afganistanu.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) i Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (Fifpro) porozumiały się w sprawie pomocy przy ewakuacji piłkarzy z Afganistanu, którzy będą tego chcieli - potwierdziła sekretarz generalna FIFA Fatma Samoura.

- Współpracujemy w tej sprawie z Fifpro. Konieczne było najpierw określenie, o jakiej liczbie zawodników jest mowa - podkreśliła Samoura.

 

Zobacz także: Zginął piłkarski reprezentant Afganistanu

 

Jak dodała, w przeszłości FIFA była już zaangażowana w ewakuację piłkarzy z Afganistanu.

 

- Musimy teraz zrobić to ponownie - zaznaczyła.

 

Fifpro, która jest organizacją zrzeszającą około 60 tysięcy piłkarzy z 65 krajów (w tym z Polski), we wpisie na Twitterze zaznaczyła, że przez ostatnie dni współpracowała z poszczególnymi rządami, aby ustalić plan ewakuacji zagrożonych piłkarzy.

- Głównym elementem tej akcji ratunkowej jest dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa jak największej liczbie osób - zwrócono wówczas uwagę.

 

Jak zaznaczono, przedstawicieli utworzonej w 1965 roku organizacji poruszyła śmierć członka młodzieżowej reprezentacji Afganistanu Zakiego Anwariego. Młody zawodnik był jedną z tragicznych ofiar zdarzenia na lotnisku w Kabulu. Wraz z wieloma rodakami próbował się dostać na pokład samolotu amerykańskich sił powietrznych Boeing C-17, ale wypadł z niego i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Afgańczycy masowo próbują opuścić ojczyznę, po tym jak kontrolę nad krajem przejęli talibowie.

TG, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie