Fortuna 1 Liga: Z piekła do nieba! GKS Katowice wygrał po niesamowitym widowisku

Piłkarze GKS Katowice wrócili z dalekiej podróży. Przegrywając dwoma bramkami, zdołali odwrócić wynik spotkania, pokonując po znakomitym meczu w 5. kolejce Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec 3:2. Gola na wagę trzech punktów dla GieKSy zdobył Marcin Urynowicz.

W 26. minucie Dawid Gojny zagrał do Patryka Bryły, który został sfaulowany w polu karnym. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Szymon Sobczak. Strzał napastnika urodzonego w Zakopanem wyczuł Dawid Kudła, ale futbolówka po jego interwencji przekroczyła minimalnie linię bramkową. Bramkarz mimo to wybił piłkę, ale chwilę później do głosu doszedł sędzia.

Po weryfikacji stwierdził, że trzeba będzie powtórzyć jedenastkę, ale... ze względu na błąd bramkarza. Kudła w momencie wykonywania rzutu karnego wyszedł z linii bramkowej, dzięki czemu ułatwił sobie interwencję. Nie umknęło to arbitrowi, który po weryfikacji wideo zarządził powtórkę "jedenastki". Tym razem do piłki podszedł Maciej Ambrosiewicz i w 31. minucie pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Tuż przed przerwą goście podwyższyli! Znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Wojciech Szumilas. Nic do powiedzenia nie miał w tej sytuacji golkiper z Katowic.

Przerwa ożywczo wpłynęła na gospodarzy, którzy osiem minut po zmianie stron zdobyli bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Wozniak. Napastnik miejscowych wykorzystał dośrodkowanie Krystiana Sanockiego, który dopiero zmienił na boisku Rafała Figla.

GieKSa poczuła krew i chwilę później poszła za ciosem. Dwójkową akcję Szymczak-Woźniak w doskonały sposób wykończył ten pierwszy i na tablicy świetlnej widniał remisowy wynik. Taki rezultat jednak nie satysfakcjonował gospodarzy, którzy chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się to na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marcin Urynowicz.

Skrót meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec:

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:2)

Bramki: Woźniak 53, Szymczak 62, Urynowicz 81 - Ambrosiewicz 31 (k),  Szumilas 45

GKS Katowice: Dawid Kudła - Arkadiusz Woźniak (73. Zbigniew Wojciechowski), Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski, Grzegorz Rogala (80. Filip Kozłowski) - Danian Pawłas, Bartosz Jaroszek (76. Oskar Repka), Rafał Figiel (46. Marcin Urynowicz), Adrian Błąd, Szymon Kiebzak (46. Krystian Sanocki) - Filip Szymczak

Zagłębie Sosnowiec: Kamil Bielikow - Marin Galić (84. Mateusz Machała), Dominik Jończy, Vedran Dalić, Dawid Gojny - Quentin Seedorf (84. Adrian Troć), Wojciech Kamiński (84. Joao Oliveira), Maciej Ambrosiewicz, Wojciech Szumilas, Patryk Bryła (69. Maksymilian Banaszewski) - Szymon Sobczak (60. Alex Tanque)

Żółte kartki: Kudła, Woźniak - Sobczak, Bryła, Kamiński

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi na żywo w IPLA.tv.