Ujawniono, ile Kamil Grosicki będzie zarabiał w Pogoni Szczecin

Piłka nożna
Ujawniono, ile Kamil Grosicki będzie zarabiał w Pogoni Szczecin
fot. PAP
Kamil Grosicki podczas oficjalnej prezentacji w Pogoni Szczecin

Kamil Grosicki budził zainteresowanie sporej grupy nie tylko polskich klubów. Wybrał finalnie ofertę swojego macierzystego klubu, która będzie wynosiła mniej od innych proponowanych. Mimo to, 33-latek jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w całej ekstraklasie.

"Witaj w domu, Kamilu!" – tymi słowami prezes zarządu Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek powitał Kamila Grosickiego. Klub ogłosił powrót wychowanka Dumy Pomorza w dość nietypowy sposób - na stadionie. „Nowy-stary zawodnik” związał się z klubem dwuletnim kontraktem, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Grosicki wrócił do Polski! Został zawodnikiem Pogoni Szczecin

 

- Pieniądze nie grały w tym przypadku głównej roli. Kamil jest spragniony gry, czuje ogromny głód piłki. On zawsze czerpał ogromną radość z grania i tego mu bardzo brakowało przez ostatni rok - przyznał menadżer Grosickiego, Daniel Kaniewski, w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

 

 - W momencie, gdy odezwała się Pogoń, zerwaliśmy negocjacje z innymi klubami. Oferowali lepsze zarobki (przyp. red. przedstawiciele innych zainteresowanych zespołów), ale Kamil miał już trochę dość tułaczki po świecie - kontynuuje Kaniewski.

 

- Rodzina Kamila chciała zostać w Szczecinie, Kamil też świetnie czuje się w tym mieście. Jest u siebie, wrócił do domu - mówi agent piłkarza. 

 

Według portalu 83-krotny reprezentant Polski będzie miał jeden z najwyższych kontraktów w Pogoni. Piłkarz ma zarabiać rocznie ponad 2 miliony złotych.

 

 

Skrzydłowy będzie mógł zadebiutować w barwach "Portowców" podczas szóstej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Kosty Runjaicia zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie