ME siatkarek 2021: Wyniki meczów - 22.08

Niedziela jest dniem przerwy dla polskich siatkarek walczących w mistrzostwach Europy. Na ten dzień zaplanowano jednak spotkania innych drużyn, m.in. dwa starcia grupowych rywalek biało-czerwonych. W niezwykle interesującym starciu Niemki wygrały po tie-breaku z reprezentacją Bułgarii. Taki wynik oznacza, że Polki są jedyną niepokonaną drużyną w grupie B. Sprawdź wyniki niedzielnych meczów ME siatkarek 2021.

W pierwszym meczu "polskiej" grupy B spotkały się dwie teoretycznie najsłabsze drużyny w tym gronie. Hiszpanki rozegrały z Greczynkami wyrównane spotkanie i wygrały w zaciętym tie-breaku 15:13. Dzięki temu zwycięstwu zachowały szansę na awans, ale mają przed sobą mecze z trudnymi rywalkami – zagrają z Polską i Niemcami.

Konfrontacja Niemek z Bułgarkami była najlepszym meczem z dotychczas rozegranych w tej grupie. O wygranej zadecydował tie-break, który lepiej rozpoczęły siatkarki Niemiec (3:0, 8:3), które w końcówce utrzymały przewagę. Jennifer Janiska wywalczyła piłkę meczową (14:7), rywalki obroniły się w trzech akcjach, ale skuteczny atak Louisy Lippmann zakończył seta (15:10) i całe spotkanie. Taki wynik oznacza, że reprezentacja Polski pozostała jedyną niepokonaną drużyną w grupie B.