Serie A: Fatalny błąd Wojciecha Szczęsnego na otwarcie sezonu (WIDEO)

Poważny błąd Wojciecha Szczęsnego na starcie Serie A

W pierwszej kolejce Serie A Juventus zmierzył się z Udinese. Po błędzie Wojciecha Szczęsnego zespół z Turynu stracił bramkę. Pomyłka Polaka kosztowała jego zespół dwa punkty.

Zespół "Starej Damy" już w pierwszej połowie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Bramki zdobyli Paulo Dybala i Juan Cuadrado. Po zmianie stron sytuacja zaczęła się komplikować...

Najpierw gola kontaktowego w 51. minucie strzelił Roberto Pereyra. W 83. minucie katastrofalny błąd popełnił Szczęsny. Polski bramkarz otrzymał piłkę we własnym polu karnym przy linii końcowej. Najpierw zmylił zwodem Gerarda Deulofeu, ale nie poradził sobie już ze Stefano Okaką, który zaangażował się w pressing. 31-latek próbował wybić futbolówkę, ale ta uderzyła w zawodnika Udinese, po czym trafiła pod nogi hiszpańskiego napastnika. Były piłkarz Watfordu musiał już tylko umieścić ją w pustej bramce.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Warto zaznaczyć, że Cristiano Ronaldo spotkanie zaczął na ławce rezerwowych. Portugalczyk na murawę wszedł w 60. minucie, zastępując Alvaro Moratę. 36-latkowi udało się nawet pokonać bramkarza Udniese w doliczonym czasie gry, ale po weryfikacji z systemem VAR jego trafienie nie zostało uznane.